دوشنبه , سپتامبر 21 2020
Home / برگه زردالو / میزان تولید زردالو و برگه زردالو در سال 98 در ارومیه
قیمت عمده فروش برگه زردالو
برگه زردالو

میزان تولید زردالو و برگه زردالو در سال 98 در ارومیه

استان آذربایجان غربی یکی از استانهای تولید کننده انواع زردالو میباشد.با توجه به گزارش جهاد کشاورزی استان، میزان تولید زردالو و برگه زردالو در سال 98 به رقم 16/665 تن رسیده است.

میزان تولید زردالو و برگه زردالو
زردالو صادراتی

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی آذربایجان غربی، رسول جلیلی افزود: سطح باغ های بارور زردالو در استان به وسعت سه هزار و ۶۶۹ هکتاراست که امسال پیش‌بینی‌ها بیانگر افزایش ۶۲ درصدی تولید این محصول در مقایسه با سال گذشته است .

وی بیان کرد: ارومیه با بیش از ۲ هزار هکتار باغ زردالو بیشترین میزان سطح باغات این محصول در استان را داراست که بر اساس براوردهای انجام شده امسال ۱۶ هزار و ۶۶۵ تن محصول زردآلو از باغات شهرستان برداشت می شود.

رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: ۷۰ درصد از محصول تولید شده به صورت تازه خوری مصرف شده و ۳۰ درصد در صنایع تبدیلی و به صورت خشکبار استفاده می شود.

وی افزود: ارقام عسگر آباد، اردوباد، شاهرودی، نصیری، تبرزه و سفید مشهد جزو ارقام زردآلوهای موجود در باغ های آذربایجان غربی است.

جلیلی با بیان این که میانگین عملکرد تولید استانی این محصول ۶ تن در هر هکتار است، خاطرنشان کرد: هر کیلوگرم زردآلوی درجه یک در بازار ارومیه هم اکنون به قیمت ۳۰ تا ۱۲۰ هزار ریال به فروش می‌رسد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی اضافه کرد: پیش‌بینی می‌کنیم در سال جاری ۳ تا ۴ هزار تن زردآلو به صورت تازه‌خوری و خشکبار به سایر استان‌های کشور و کشورهای همسایه صادر شود.

منبع خبر : وزارت جهاد کشاورزی

یکی از محصولات و خشکبار پر طرفدار ارومیه قیسی و برگه زردالو این شهرستان میباشد که اکثرا در بازارهای تهران و تبریز به صورت عمده به فروش میرسد.

شما میتوانید برای تهیه این محصول با ما در تماس باشید.در تاریخ 98/5/17 قیمت برگه زردالو بین بازه 26 تا 35 هزار تومان میباشد، که با توجه به نوع و کیفیت برگه زردالو قیمت گذاری میشود.

You can contact us to buy and sell this product:
Sales Manager: Majid Mottahedi
Contact Us:
whatsapp icon Whatsapp: 00989123735458
whatsapp icon Whatsapp: 00989300813674
Email: info@peshtmal.com

About admin

Check Also

آلوی کالیفرنیا خشکبار صادراتی آمریکا که واقعا معروف است

خشکبار صادراتی کشور آمریکا چه محصولاتی هستند؟

کشور آمریکا یکی از بزرگترین تولیدکنندگان خشکبار در جهان است و محصولات مهم صادراتی این کشور بادام ، پسته ،گردو ، پیکن ، آلو و برگه زردالو و قیسی می باشد.