تولید سنجد در استان سمنان بیشترین مقدار سالانه را نسبت به دیگر استانها دارد. و بخش بسطام و روستای گلستان، یکی از چند روستای سنجد خیز این منطقه میباشد.

خرید و فروش عمده سنجد در روستای سنجد خیز
باردهی درختان سنجد 

بخش بسطام در شهرستان شاهرود استان سمنان قرار دارد و یکی از شهرهای گردشگری معروف ایران میباشد که دارای قدمتی چند هزار ساله دارد. آرامگاه سلطان العارفین بایزید بسطامی در این شهر میباشد و بناهای تاریخی زیادی در کنار مناظر طبیعی و گردشگری عالی و بکر چون جنگل ابر ، آبشار تنگه داستان و دیگر مناظر وجود دارد. با این وجود شهر بسطام یکی از تولید کنندگان بزرگ کشور در زمینه تولید زردالو و سنجد میباشد و روستای سنجد خیز گلستان در این منطقه است.که این روستا یکی از روستاهای بزرگ در تولید سنجد بخش بسطام میباشد.از دیگر روستاهای این منطقه روستای قلعه نو خرقان است که آرامگاه شیخ ابوالحسن خرقانی هم در این روستا واقع شده است.
میزان تولید سنجد در شهر بسطام و روستاهای اطراف آن سالانه بین 400 تا 500 تن میباشد که اکثر ستجد تولیدی در این منطقه با درجه بندی مختلف وارد بازارهای شهرهای تهران ، مشهد ،اصفهان،شیراز،تبریز، همدان میشود و به علت کیفیت بالای محصول منطقه مورد درخواست اکثر بنکداران و عمده فروشان این محصول میباشد.

فصل برداشت سنجد در شهر بسطام و روستای سنجد خیز گلستان و قلعه نو خرقان از اواسط مهرماه تا اواخر آبان ماه میباشد.
شرکت خشکبار متحدان برتر بسطام یکی از تولید کنندگان و عمده فروشان سنجد میباشد و به صورت تخصصی بر روی تولید و فروش انواع سنجد ایرانی و خارجی مشغول به فعالیت است. این شرکت آماده ارایه انواع سنجد تازه ،سنجد خشک ،سنجد درشت و آسیابی به شما عزیزان در تمام طول سال به صورت عمده میباشد.

برای ارتباط با ما میتوانید با شماره های زیر به صورت تلفنی یا در whatsapp ارتباط بگیرید.