برگه زردالو در بازار ایران، یکی از محصولات پرطرفدار و مورد پسند با ذایقه اکثر مردم میباشد.و عوامل متعددی در قیمت برگه زردالو ،در هر سال تاثیر گذار است.

قیمت برگه زردالو در سال 98
برگه زردالو

عوامل موثر در قیمت برگه زردالو در بازار

برگه زردالو محصولی با طعم های شیرین و هم چنین کمی ترش در بازار وجود دارد که عوامل زیادی بر قیمت این محصول در بازار تاثیر گذار است.

  1. حجم تولید: در سالهایی که میزان تولید برگه زردالو در میان باغداران و کارگاه های تولیدی زیاد است و میزان تولید زردالو افزایشی است قیمت مناسب تری دارد.
  2. نوع و مدل زردالو برگه تولیدی از این محصول: مهمترین عامل در قیمت گذاری برگه زردالو ،نوع زردالو میباشد که در قیمت گذاری آن خیلی مهم است.در این رابطه و انواع زردالو میتوان به زردالو نصیری با بالاترین قیمت اشاره کرد.
  3. سرمازدگی در باغات میوه: از دیگر نتایج موثر در قیمت برگه و پر زردالو و قیسی سرمازدگی میوه را میتوان اشاره کرد.چون با کاهش حجم تولید در یک منطقه،تاثیرگذاری آن را بر قیمت میتوان حس نمود.
  4. طرز تهیه برگه زردالو ،پر زردالو و قیسی: با توجه به موضوع مهم سلامتی در بین مردم ، برگه های تولید شده بدون مواد نگهدارنده قیمت بالاتری در بازار دارند و برگه های تولیدی با گوگرد قیمت کمتری را دارا میباشند.
  5. درشتی و ریزی برگه زردالو: یکی دیگر از موضوعات تاثیرگذار درشتی و ریز بودن محصول تولیدی میباشد.
  6. رنگ برگه زردالو ،پر زردالو و قیسی: معمولا برخی از زردالوها رنگ قرمزتر و بعضی دیگر رنگ زرد و نارنجی دارند تمام این عوامل در فروش این محصول در شهرهای محتلف تاثیر گذار است.
  7. تمیزی و نحوه تولید آن: برگه زردالو اکثرا به صورت سنتی و یا کارگاهی تولید میشود و اکثر باغداران و کسانی که به تولید این محصول مشغول اند به بعضی نکات در تهیه این محصول توجه نمیکنند. برای همین برگه تولیدی آنها دارای سنگ ریزه و یا گردو خاک  است که باعث پایین تر بودن آن در بازار میشود.
  8. شهر تولید شده: معمولا خریداران عمده برگه زردالو و قیسی به شهر تولید کننده آن توجه خاصی دارند زیرا هر منطقه دارای نوعی خاص از محصول با قیمتهای متفاوت میباشد.از بهترین شهرهای تولید کننده این محصول شهرهای بسطام استان سمنان،مرند و آذر شهر و مراغه در آذربایجان،ماهنشان در زنجان و همدان ،ملایر و خوانسار  میتوان اشاره کرد.

با توجه به موضوعات گفته شده در بالا، قیمت برگه زردالو در سال 98 در تاریخ 5/8 از 21 تا 33در نوسان است که با توجه به ویژگی های بالا قیمت گذاری میشود.
برای اطلاع دقیق از قیمت هر نوع برگه زردالو و قیسی میتوانید با شرکت تعاونی متحدان برتر تماس بگیرید.