دوشنبه , اکتبر 26 2020
Home / سنجد / بهترین روش ایجاد باغ سنجد با کمترین هزینه و بیشترین بازدهی
گلدهی درختان سنجد در روستای سنجد خیز گلستان
باغ سنجد

بهترین روش ایجاد باغ سنجد با کمترین هزینه و بیشترین بازدهی

درختان سنجد و صرفه اقتصادی بالای آن، به حدی است که در سالهای اخیر، اشتیاق برای ایجاد باغهای تخصصی سنجد، افزایش یافته است.ولی چطور یک باغ سنجد با کمترین هزینه را ایجاد کنیم.

باغ سنجد
باردهی درختان سنجد در سال 98

معمولا درخت سنجد در هر شرایط آب و هوایی رشد میکند. از مناطق گرم و خشک گرفته تا نواحی معتدل و کوهستانی این درختان رشد میکند.

چرا باغ سنجد ایجاد کنیم؟

مزیت اول :رشد این درختان در مناطق مختلف کشور وجود دارد.درخت سنجد براحتی رشد میکنند و از ریشه ،چوب برگ و گل و میوه آن در صنایع مختلف استفاده میشود و کاربردی است.از چوب آن در صنایع مبل و منبت و از ریشه،گل و برگ آن در زمینه دارویی و عصاره گیری و میوه آن که بیشترین استفاده را در تازه خوری و تولید پودر سنجد ،سویق و صنایع غذایی و خوراک دام  دارد.
و راههای زیادی برای ایجاد یک باغ سنجد با بازدهی و درآمد مناسب وجود دارد.

در اینجا توضیح کوتاهی در مورد ایجاد یک باغ سنجد با کمترین هزینه به شما پیشنهاد میشود.

ما با این پیشفرض که شما زمین برای کاشت درخت سنجد دارید و یا اینکه باغی دارید که اطراف آن و در کنار جوی آب آن خالی است و یا میتوانید از منابع طبیعی، زمینی را اجاره کنید .در مورد این موضوع مینویسیم.
اگر شما زمین کشاورزی دارید که خالی است و آب کمی دارید میتوانید در آن درخت سنجد بکارید چگونه؟

شما نیاز به این مورد ندارید که بروید نهال این درخت را با قیمت های بالا خریداری کنید و در همان سال اول کلی از پول خود را بابت این موضوع صرف کنید.
کاری که شما میتوانید انجام دهید به این صورت است که در فصل زمستان و در اسفند ماه یک درخت سنجد را پیدا میکنید که سنجد درشت و خوبی دارد و یا اینکه گونه ای پرفروش در بازار باشد.
از این درخت شما شاخه هایی به قطر 4 تا 5 سانتیمتر و به بلندی یک متر از سرشاخه ها را بریده و در کنار جوی آب و یا یک خزانه میکارید بعد از گذشت  یک ماه و آبیاری هفتگی میبینید که براحتی، قلمه های سنجد شما،دارای برگ شده و در سال بعد آماده کاشت آن در زمین و یا در کنار همان جوی آب میباشد.شما میتوانید برای تاسیس باغ سنجد ،این نهال ها را از خزانه بیرون بیاورید و به فاصله 5 متر در زمین خود بکارید میتوانید در بین این درختان گل محمدی بکارید تا هم در فصل بهار و هم در فصل پاییز درآمد خوبی داشته باشید و میبینید که بعد از گذشت 4 سال شما به درآمد زایی خوبی از این درختان به مدت طولانی تا 50 سال و بیشتر میرسید.البته میتوانید این درختان را در محیطهای کوهستانی و دامنه ها حتی بدون هیچ گونه آبیاری بکارید و باغات عالی را راه اندازی کنید.برای مشاوره تخصصی در این زمینه و مشاوره بیشتر میتوانید با ما در ارتباط باشید.

باغ سنجد نمایش داده شده در فیلم زیر ،باغی است که در کنار جوی آب ایجاد شده و حدود 50 سال به بالا دارد و هیچ گونه رسیدگی در مورد آن وجود ندارد.

You can contact us to buy and sell this product:
Sales Manager: Majid Mottahedi
Contact Us:
whatsapp icon Whatsapp: 00989123735458
whatsapp icon Whatsapp: 00989300813674
Email: info@peshtmal.com

About admin

Check Also

پیشبینی قیمت سنجد

قیمت عمده سنجد و بازار سنجی این محصول در 5 سال آینده

تمام کسانی که در حوزه تولید محصولات باغی مشغول هستند، چند سالی است که میزان …