استان آذربایجان غربی یکی از استانهای تولید کننده انواع زردالو میباشد.با توجه به گزارش جهاد کشاورزی استان، میزان تولید زردالو و برگه زردالو در سال 98 به رقم 16/665 تن رسیده است.

میزان تولید زردالو و برگه زردالو
زردالو صادراتی

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی آذربایجان غربی، رسول جلیلی افزود: سطح باغ های بارور زردالو در استان به وسعت سه هزار و ۶۶۹ هکتاراست که امسال پیش‌بینی‌ها بیانگر افزایش ۶۲ درصدی تولید این محصول در مقایسه با سال گذشته است .

وی بیان کرد: ارومیه با بیش از ۲ هزار هکتار باغ زردالو بیشترین میزان سطح باغات این محصول در استان را داراست که بر اساس براوردهای انجام شده امسال ۱۶ هزار و ۶۶۵ تن محصول زردآلو از باغات شهرستان برداشت می شود.

رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: ۷۰ درصد از محصول تولید شده به صورت تازه خوری مصرف شده و ۳۰ درصد در صنایع تبدیلی و به صورت خشکبار استفاده می شود.

وی افزود: ارقام عسگر آباد، اردوباد، شاهرودی، نصیری، تبرزه و سفید مشهد جزو ارقام زردآلوهای موجود در باغ های آذربایجان غربی است.

جلیلی با بیان این که میانگین عملکرد تولید استانی این محصول ۶ تن در هر هکتار است، خاطرنشان کرد: هر کیلوگرم زردآلوی درجه یک در بازار ارومیه هم اکنون به قیمت ۳۰ تا ۱۲۰ هزار ریال به فروش می‌رسد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی اضافه کرد: پیش‌بینی می‌کنیم در سال جاری ۳ تا ۴ هزار تن زردآلو به صورت تازه‌خوری و خشکبار به سایر استان‌های کشور و کشورهای همسایه صادر شود.

منبع خبر : وزارت جهاد کشاورزی

یکی از محصولات و خشکبار پر طرفدار ارومیه قیسی و برگه زردالو این شهرستان میباشد که اکثرا در بازارهای تهران و تبریز به صورت عمده به فروش میرسد.

شما میتوانید برای تهیه این محصول با ما در تماس باشید.در تاریخ 98/5/17 قیمت برگه زردالو بین بازه 26 تا 35 هزار تومان میباشد، که با توجه به نوع و کیفیت برگه زردالو قیمت گذاری میشود.