شاید شما هم به این نکته توجه کرده باشید که ، با توجه به اینکه هر چه هوا گرم تر میشود ، چرا قیمت عمده گردو بالاتر رفته و افزایش یافته است. واقعا چرا؟ دلایل متعددی باعث رشد قیمت این محصول شده است.

دلایل افزایش قیمت عمده گردو
دلایل افزایش قیمت گردو

قیمت عمده گردو در سال جدید چرا افزایش داشته است؟

اگر شما هم در صنف خشکبار و آجیل در حال فعالیت هستید یا اینکه به عنوان یک مصرف کننده به خرید خشکبار و آجیل در طی سال برای خانواده میروید، مطمئنا با رشد قیمت عمده گردو مواجه شده اید.
در اسفند ماه و شب عید به علت شیوع کرونا اکثر کسب و کارها با رکود زیادی مواجه شد که اعضای صنف آجیل و خشکبار هم از این موضوع مستثنا نبودند. بازار پر از فروشنده هایی بود که دنبال مشتری بودند تا اجناس خود را به آنها ارایه دهند و بفروشند.
همین گردو را در اسفند ماه با قیمت عمده 50تا65 هزار تومان با توجه به نوع و مرغوبیت گردو معامله میکردند ولی چطور شد که قیمت این محصول رشد کرد؟

5 دلیل رشد قیمت عمده گردو

1. ویروس کرونا : با توجه به خواص فراوان گردو و مزایای آن برای سلامتی بدن وجلوگیری از ایست قلبی ، باعث رشد مصرف ناگهانی این محصول در بین مردم در بهار و تابستان شده است.

2.خالی شدن بازار از گردو و مغز گردو: در سال گذشته گردویی که در کشور تولید شده بود به مقداری نبود که نیاز کل سال را پاسخگو باشد.
شما اگر در نظر بگیرید ، میبینید که به دلیل فراوانی پسته و عدم صادرات این محصول در 2 سال گذشته قیمت آن افزایش نداشته ، بلکه کاهشی هم بوده است.

3.صادرات گردو : صادرات گردو در اول فصل برداشت، به کشور عراق یکی دیگر از دلایل رشد قیمت این محصول و علت کمبود آن در سال جدید شده است.

4.رشد قیمت دلار: به دلیل اینکه مقداری از گردوی مصرفی کشور از طریق واردات تامین میشود و قیمت دلار افزایش پیدا کرده است موجب رشد قیمت عمده گردو شده است.

5.بسته شدن مرزها در چند ماه از سال جدید: هر چند که واردات گردو به کشور قاچاق محسوب میشود ولی به هر حال هر ساله مقدار زیادی گردو شیلی و آمریکایی و همچنین مغز گردو اکراین و ازبکستان وارد کشور میشود.بسته شدن مرزها در چند ماه اخیر و عدم واردات آن از کشورهای مختلف ، یکی دیگر از دلایل رشد 25 تا 30 هزار تومانی قیمت عمده گردو شده است.

اگر تمام این موضوعات را در نظر بگیریم و دید درستی نسبت به عرضه و تقاضای محصولات مختلف در شرایط مختلف ، در کشور داشته باشیم . مطمئنا براحتی میتوانید درآمد عالی را از بازارهای مختلف داشته باشیم. آینده نگری و دور اندیشی یکی از عوامل رشد اقتصادی برخی از مردم کشور ما در بازار های مختلف بسته به نوع کسب و کارشان است.
شما که در بازار و صنف آجیل و خشکبار حضور دارید حتما با دید درست، به کسب و کار خودتان نگاه کنید. تا پیشرفت قابل ملاحظه ای در این بازار داشته باشید.

شما میتوانید برای خرید انواع خشکبار مرغوب و درجه یک مثل برگه زردالو ، سنجد ، برگه هلو ، کشمش سبز ،برگه آلو شابلون ، آلو بخارا، قیسی و انجیر کرمانشاه به صورت عمده با ما در ارتباط باشید.
شرکت تعاونی خشکبار متحدان برتر

دیدگاهتان را بنویسید